تولید کالاهای تند مصرف

 

مهرام

برند مهرام از نخستین برندهای تولیدکنندۀ چاشنی با استانداردها و کیفیت جهانی است که در طول دوره ۵۰ ساله از تأسیس خود محصولات جدیدی را برای اولین بار در ایران تولید کرده است. گروه آپادانا در حوزۀ تولید موادغذایی مالک چندین کارخانۀ تولید موادغذایی، مالک چندین کارخانۀ تولیدی در سراسر کشور است و در زمینۀ کشت و تأمین مواد اولیه کشاورزی نیز فعالیت خود را توسعه داده است.

ریما

ریما نخستین بار در سال ۹۲ فعالیت خود را با تولید روغن آفتاب‌گردان آغاز کرد و توانست پس از مدتی کوتاه سبد خود را با تولید محصولاتی مانند انواع کنسرو‌های غیرگوشتی و کنسرو تن ماهی توسعه دهد. علی رغم نوسانات تولید و عرضه این برند در طی این دوره، برند ریما در همان مدت کوتاه توانست ذهنیتی مثبت از کیفیت را در مصرف‌کنندگان ایجاد کند؛ و اکنون محصولاتش را تحت نظارت گروه تولیدی مهرام تولید می کند. برند ریما ارائه‌دهندهٔ سبد محصولات یک خانوار، شامل برنج، حبوبات، تن ماهی، و رب گوجه‌فرنگی، است.

آلمو

برند آلمو ارائه‌دهنده‌ٔ انواع روغن‌های گیاهی شامل انواع روغن‌های آفتاب‌گردان، ذرت، کانولا، کنجد، زیتون و انواع روغن‌های مخصوص سرخ کردن است. این برند بیش از ۱۰ محصول باکیفیت دارد که در بسته‌بندی‌ها و اندازه‌های مختلف به بازار عرضه می‌شود.

مهکام

مأموریت آن تأمین مواد اولیهٔ کشاورزی برای گروه و خلق ارزش افزوده و ارتقای کیفی از طریق مدیریت زنجیرهٔ تأمین محصولات کشاورزی‌ست. شرکت مهکام (سهامی خاص) عضو گروه نوآوران آپادانا، در سال ۱۳۹۸ به‌عنوان بازوی اجرای سیاست‌های توسعه محصولات کشاورزی گروه، در زمرهٔ شرکت‌های همراه گروه تولیدی مهرام (سهامی عام) تأسیس گردیده‌است.

اینوپک

شرکت آوندسازان نوآور البرز (اینوپَک) در راستای ارتقای کیفی و مدیریت بهینه زنجیرهٔ تأمین اقلام بسته‌بندی برای گروه تولیدی مهرام در سال ۱۳۹۹ تأسیس شد. این شرکت دارای خطوط متنوع تولید محصولات پلیمری شامل ظروف بادی، تولید پریفورم و درب به روش تزریق است.

کیمیا

شرکت کیمیا نوآور البرز در سال ۱۴۰۰ به‌منظور افزایش سطح تولید مواد اولیهٔ باکیفیت برای تولید محصولات مهرام و سایر شرکت‌های مواد غذایی تأسیس شد. این شرکت، با سطح بالایی از دانش فنی در زمینهٔ تولید مواد غذایی و فرمولاسیون، تولید انواع مواد اولیه و ادویه‌جات پودری و واردات مواد اولیه غذایی فعالیت دارد.

مهرام

برند مهرام از نخستین برندهای تولیدکنندۀ چاشنی با استانداردها و کیفیت جهانی است که در طول دوره ۵۰ ساله از تأسیس خود محصولات جدیدی را برای اولین بار در ایران تولید کرده است. گروه آپادانا در حوزۀ تولید موادغذایی مالک چندین کارخانۀ تولید موادغذایی، مالک چندین کارخانۀ تولیدی در سراسر کشور است و در زمینۀ کشت و تأمین مواد اولیه کشاورزی نیز فعالیت خود را توسعه داده است.

لیموندیس

کارخانهٔ لیموندیس در سال ۱۳۹۱ در شهر شیراز راه‌اندازی شد. از تولیدات اصلی این کارخانه، انواع ترشی‌ و شوری‌جات و آب لیموترش و نارنج و غوره است. وسعت این کارخانه بالغ بر ۱۶هزار مترمربع است و در برند مهرام سهم بازار بالایی در ترشی و خیارشور دارد. کیفیت بالا و انتخاب مناسب محصولات کشاورزی همواره از مهم‌ترین و اصلی‌ترین دغدغه‌ها و مأموریت‌های این کارخانه بوده‌است. شرکت لیموندیس در حال توسعهٔ زیرساخت‌های تولید و نیز نصب و راه‌اندازی خط تولید رب گوجه‌فرنگی برای جذب گوجه‌فرنگیِ باکیفیتِ استان فارس است.

سنوس

کارخانهٔ سِنوس از کارخانه‌های زیرمجموعهٔ آپاداناست که عمدهٔ محصولاتش در کارخانه‌‌های مهرام مصرف می‌شود. خط تولید مدرن کنستانترهٔ مرکباتش در کارخانهٔ جیرفت را شرکت ایتالیایی اف‌ام‌سی تجهیز کرده‌است. هم‌چنین شش سردخانهٔ آلمانی بالا و زیر صفر دارد که می‌تواند محصولاتی مانند کنستانترهٔ میوه، رب گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و گوشت سفید و قرمز را در شرایط متفاوت نگه‌داری کند. این کارخانه تولیدکننده‌ٔ انحصاری کنستانتره لیموترش و گریپ‌فروت در ایران است. خط تولید رب گوجه‌فرنگی شرکت سنوس نقشی کلیدی در جذب محصول گوجه‌فرنگی جنوب استان کرمان دارد و با تولید رب از فصل زمستان توانسته‌است بیش از سایر واحدهای تولیدی در تأمین رب موردنیاز مهرام موفق باشد.

آفرین به گل

صنایع غذایی آفرین به‌گل در سال 1377 در مساحتی به وسعت ۴۵هزار مترمربع به بهره‌برداری رسید. خط تولید محصولات این کارخانه با مساحت ۹۰۰۰ مترمربع در بخش خنک و گرم مشغول‌به‌کار است. این شرکت تجهیزاتی مانند سردخانه و تجهیزات خنک‌کننده برای تولید طیف گسترده‌ای از محصولات غیرمنجمد (مانند مربا، مارمالاد، سیروپ، اسانس، زیتون، سرکه، سس فلفل، انواع ترشی‌ فلفل) و منجمد (مانند نخودفرنگی، ذرت شیرین، لوبیاچیتی، میوه‌‌، سبزی‌جات مختلف، و غیره) دارد.